قرص فلوکستین ضد افسردگی عوارض فواید و کاربرد فلوکستین

فلوکستین Fluoxetine

قرص فلوکستین ضد افسردگی عوارض فواید و کاربرد فلوکستین

قرص فلوکستین ضد افسردگی,عوارض فواید و کاربرد فلوکستین

قرص فلوکستین ضد افسردگی,عوارض فواید و کاربرد فلوکستین

فلوکستین Fluoxetine داروی ضدافسردگی Anti depressant از خانواده ی داروهای مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) می باشد. فلوکستین در سال ۱۹۷۴ کشف شده، در سال ۱۹۸۷ توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گشت و از سال ۲۰۰۱ حق ثبت اختراع آن باطل گشته و برای تولید در دسترس همه شرکت ها قرار گرفت.

داروهای ضدافسردگی برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها ازقبیل افسردگی و سایر بیماری ها و اختلالات روانی و خلقی مورد استفاده قرار می گیرند. این داروها به افراد برای بهبود حالشان و کمک به پیشگیری از افکار و اقدامات آسیب رسانی بخود و خودکشی کمک می نمایند. بااینحال تحقیقات نشان می دهند که تعداد کمی از افراد (معمولا آنهایی که زیر ۲۵ سال دارند)

بعد از مصرف قرص های ضدافسردگی، ممکن است افسردگی و یا سایر اختلالات خلقی آنها بدتر شده و یا افکار خودکشی به آنها دست داده و یا حتی اقدام بخودکشی نمایند، بنابراین لازم است همه افراد (بخصوص افراد زیر ۲۵ سال) حتی آنها که فلوکستین را برای بیماری های غیر از افسردگی استفاده می کنند، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای داروهای ضدافسردگی مشورت نمایند.
موارد استفاده فلوکستین و کاربرد آن

فلوسکتین برای درمان افسردگی، اختلال وسواسی جبری، بعضی از اختلالات خوردن و حملات ترس (حملات ناگهانی و غیرقابل پیش بینی ترس و نگرانی شدید) و بعضی از انواع سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شود.

فلوکستین از خانواده ی داروهای مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) بوده و به افزایش سروتنین (ماده شیمیایی در مغز که به حفظ تعادل روانی کمک می کند) در مغز افراد می شود.

سایر موارد مصرف فلوکستین از قبیل استفاده برای درمان الکلیسم (اعتیاد به الکل)، اختلال نقص توجه، اختلال شخصیت مرزی، اختلالات خواب، سردرد، بیماری های روانی، اختلال استرس پس از سانحه، سندرم تورت، چاقی، مشکلات جنسی و فوبیا (ترس) مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو بسته بنظر پزشک ممکن است برای مشکلات دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
نحوه مصرف فلوکستین

فلوکستین بسته به بیماری فرد در مقادیر(دوز) و دفعات مختلفی در روز مصرف می شود. برای مصرف فلوکستین بسته به بیماری و مشکل خاص شما پزشک دستورمصرف صادر می نماید و شما باید قبل از شروع مصرف فلوکستین آن را بدقت مطالعه نمایید.

بسیار مهم است که مصرف دارو را تا زمانیکه پزشک تجویز کرده ادامه دهید، حتی اگر فکر می کنید که مشکل شما بهبود یافته است. بعضی از بیماری ها زمانیکه دارو ناگهانی قطع شود، بدتر می شوند و باید کم کم اقدام به قطع دارو نمود. همچنین برای تاثیر اولیه دارو باید بین ۱ تا ۲ هفته صبر کرده و حدود ۴ تا ۵ هفته طول می کشد که دارو اثرات کامل خود را نشان دهد. بدون مشورت با پزشک اقدام به قطع مصرف دارو نکنید.
عوارض جانبی فلوکستین

تهوع، خواب آلودگی، سرگیجه، اضطراب، مشکل در بینایی، کاهش اشتها، خستگی، عرق کردن و یا خمیازه کشیدن، ضعف، کاهش وزن، تغییر در میل و توانایی جنسی، گلو درد، گرفتگی عضلات و خشکی دهان ممکن است، هنگام استفاده از این دارو رخ دهد. اگر هر یک از عوارض ذکر شده، رخ داد، سریعا با پزشکتان دراینباره مشورت نمایید.

به یاد داشته باشید که پزشک شما این دارو را به این منظور تجویز کرده که اعتقاد داشته سود این دارو از ضرر و عوارض جانبی آن برای شما بیشتر می باشد و خیلی از افرادیکه این دارو را مصرف می نمایند با مشکل و عوارض جانبی جدی روبرو نمی شوند.

اگر حین مصرف این دارو دچار عوارض جانبی نادر ولی جدی این بیماری از قبیل مدفوع خونی و سیاه، استفراغی که شبیه دانه های قهوه هست، تپش قلب، غش، تشنج، راش های پوستی و تغییر در مقدار ادرار شما رخ داد، سریعا به بیمارستان و یا پزشک خود مراجعه نمایید.

اگر شما مبتلا به دیابت هستید، فلوکستین ممکن است برروی سطح قندخون شما تاثیر بگذارد، بهمین دلیل سطح قندخون خود را هنگام مصرف دارو به طور منظم کنترل نمایید و نتیجه آنها را با پزشکتان درمیان گذارید.

این دارو ممکن است سطح سروتونین خون را افزایش داده و باعث مشکلی نادری بنام سندرم سروتونین شود. خطر ابتلا به این سندرم نادر زمانیکه از سایر داروهای افزایش سروتونین بهمراه این دارو استفاده می نمایید، بیشتر نیز می شود.

اگر مبتلا به هریک از عوارض جدی دارو همچون تپش قلب، توهم، عدم توانایی جهت یابی، تهوع/اسهال/یبوست شدید، کشیدگی عضلات، تب غیرقابل توضیح و بیقراری و پریشانی غیرمعمول شدید، به بیمارستان و یا پزشک خود مراجعه نمایید.

هنگام مراجعه به پزشک و یا داروساز دررابطه با داروهایی که مصرف می کنید، مشورت نمایید و وی را از داروهای مصرفیتان آگاه کنید. همچنین اگر مبتلا به هر مشکلی گشتید که ابتلا به آن را مرتبط با مصرف دارو می دانید،

به پزشک مراجعه کرده و اگر مورد اورژانسی بود، به بیمارستان مراجعه کنید چراکه عوارض جانبی ذکر شده لیست کامل عوارض جانبی نبوده و ممکن است مشکل ذکر نشده‌ی دیگری نیز باقی مانده باشد. همچنین درباره عوارض جانبی، اختلالات دارویی و احتیاط های پیش از مصرف با پزشک مشورت نمایید.

در مورد اين‌ دارو
فلوكستين‌ يك‌ داروي‌ ضدافسردگي‌ است‌. اين‌ دارو براي‌ تسكين‌ علايم‌ افسردگي‌ و اختلالات‌ وسواسي‌ تجويز مي‌شود. فلوكستين‌ يك‌ داروي‌ مهاركننده‌ بازجذب‌ سروتونين‌ است‌.
چگونگي‌ مصرف‌
فلوكستين‌ روزي‌ يك‌ نوبت‌ مصرف‌ مي‌شود. اين‌ دارو را مي‌توان‌ صبح‌ها ناشتا (تا فراموش‌ نشود) يا شب‌ها قبل‌ از خواب‌ مصرف‌ كرد. مهم‌است‌ كه‌ هرروز در ساعت‌ معيني‌ خورده‌ شود. هيچگاه‌ بيشتر يا كمتر از مقدار تجويز شده‌ مصرف‌ نكنيد. از دستورات‌ پزشكتان‌ به‌ دقت‌ پيروي‌ كنيد. براي‌ جلوگيري‌ از ناراحتي‌ معده‌ مي‌توان‌ آن‌ را با غذا خورد. اگر يك‌ نوبت‌ را فراموش‌ كرديد، در صورتي‌ كه‌ ظرف‌ يك‌ ساعت‌ آن‌ را به‌ ياد آوريد بلافاصله‌ مصرفش‌ كنيد؛ در غير اينصورت‌ نوبت‌ را فراموش‌ شده‌ را رها كرده‌، به‌ برنامه‌ دارويي‌ معمولتان‌ بازگرديد. مقدار دارو را دوبرابر نكنيد.
هشدارها و عوارض‌ جانبي‌
در صورت‌ بروز هريك‌ از علايم‌ نادر ولي‌ جدي‌ زير مصرف‌ فلوكستين‌ را قطع‌ كرده‌، با پزشكتان‌ تماس‌ بگيريد: تب‌ و لرز؛ درد مفاصل‌ يا عضلات‌؛ بثورات‌ جلدي‌ يا كهير؛ مشكل‌ در تنفس‌؛ تشنج‌؛ علايم‌ افت‌ قندخون‌ (اضطراب‌، گيجي‌، خواب‌آلودگي‌، عرق‌ سرد، ضربان‌ قلب‌ سريع‌، عدم‌ تعادل‌، لرزش‌ بدن‌، ضعف‌ يا خستگي‌ غيرعادي‌، سردرد). علايم‌ زير ممكن‌ است‌ رخ‌ دهند ولي‌ فقط‌ در صورتي‌ كه‌ مشكل‌ساز شدند نياز است‌ با پزشك‌ در ميان‌ گذاشته‌ شوند: اضطراب‌، تشويش‌، خواب‌آلودگي‌، خشكي‌دهان‌، تهوع‌، اسهال‌، ضربان‌ قلب‌ تند يا نامنظم‌، افزايش‌ تعريق‌، مشكل‌ در به‌ خواب‌رفتن‌، احساس‌ گرما يا حرارت‌، برافروختگي‌ يا قرمزي‌ پوست‌، افزايش‌ اشتها، دل‌پيچه‌، شكم‌درد يا نفخ‌، يا مشكلات‌ قاعدگي‌.
موارد احتياط‌
در صورت‌ وجود هريك‌ از موارد زير پيش‌ از مصرف‌ فلوكستين‌، پزشكتان‌ را مطلع‌ سازيد:
حساسيت‌ به‌ فلوكستين‌ يا ديگر مهاركننده‌هاي‌ بازجذب‌ سروتين‌.
بارداري‌ يا شيردهي‌.
مصرف‌ داروهاي‌ ديگر، به‌ ويژه‌ ضدانعقادهاي‌ خوراكي‌ (وارفارين‌) ديگوكسين‌، الكل‌، مسكن‌هاي‌ تجويزشده‌ توسط‌ پزشك‌، آرامبخش‌، داروهاي‌ ضدافسردگي‌، شل‌كننده‌هاي‌ عضلاني‌، داروهاي‌ ضدتشنج‌، يا مهار كننده‌هاي‌ مونوآمين‌اكسيداز نظير فورازوليدون‌، ايزوكربوكسازيد، فنلزين‌، پروكاربازين‌، سلژيلين‌، يا ترانيل‌سيپرومين‌. مصرف‌ فلوكستين‌ در حاليكه‌ همزمان‌ مهاركننده‌هاي‌ مونوآمين‌اكسيداز مصرف‌ مي‌كنيد يا كمتر از 2 هفته‌ است‌ كه‌ مصرف‌ چنينن‌ داروهايي‌ را قطع‌ كرده‌ايد، ممكن‌ است‌ موجب‌ گيجي‌، افزايش‌ ناگهاني‌ دماي‌ بدن‌، افزايش‌ شديد فشارخون‌، و بروز تشنج‌ شود. سابقه‌ يا ابتلا به‌ صرع‌، بيماري‌ قند، بيماري‌ كليوي‌ يا كبدي‌. اگر دچار بيماري‌ قند هستيد، ممكن‌ است‌ لازم‌ شود مقدار انسولين‌ يا داروهاي‌ خوراكي‌ پايين‌آورنده‌ قندخون‌ كه‌ مصرف‌ مي‌كنيد تغيير داده‌ شود.
هنگام‌ مصرف‌ فلوكستين‌ توصيه‌ مي‌شود
به‌ طور منظم‌ به‌ پزشكتان‌ مراجعه‌ كنيد تا بهبودتان‌ را زيرنظر داشته‌باشد. ممكن‌ است‌ 4 هفته‌ طول‌ بكشد تا از اثر دارو ظاهر شود و به‌ حداكثر برسد؛ ممكن‌ است‌ بخواهيد در طي‌ اين‌ مدت‌ پزشكتان‌ ار ملاقات‌ كنيد.
به‌ نظر برخي‌ پزشكان‌ مصرف‌ اين‌ دارو افكار خودكشي‌ را افزايش‌ مي‌دهد. در مورد هرگونه‌ اقدامات‌ احتياطي‌ لازم‌ با پزشكتان‌ مشورت‌ كنيد.
تا مشخص‌شدن‌ پاسخ‌ بدنتان‌ به‌ اين‌ دارو، هنگام‌ رانندگي‌ يا كار با وسايل‌ خطرناك‌ احتياط‌ كنيد. اين‌ دارو در برخي‌ افراد موجب‌ خواب‌آلودگي‌ و كاهش‌ سطح‌ هوشياري‌ مي‌شود.
براي‌ تسكين‌ خشكي‌ دهان‌ از آدامس‌ يا آب‌نبات‌هاي‌ بدون‌ قند استفاده‌ كنيد يا چند جرعه‌ آب‌ بنوشيد. اگر اين‌ مشكل‌ بيش‌ از 2 هفته‌ ادامه‌ پيداكرد با پزشكتان‌ مشورت‌ كنيد.
از حالت‌ خوابيده‌ به‌ نشسته‌ يا ايستاده‌، و نشسته‌ به‌ ايستاده‌ به‌ آرامي‌ تغيير وضعيت‌ دهيد؛ در غير اينصورت‌ ممكن‌ است‌ دچار سرگيجه‌ و سياهي‌ رفتن‌ چشم‌ شويد.
يك‌ برگ‌ شناسايي‌ پزشكي‌ كه‌ نشان‌دهد فلوكستين‌ مصرف‌ مي‌كنيد، همراه‌ داشته‌ باشيد.
فلوكستين‌ را دور از دسترس‌ كودكان‌، و دور از گرما، نور مستقيم‌ و حرارت‌ مرطوب‌ نگهداري‌ كنيد (در اين‌ شرايط‌ فلوكستين‌ فاسد مي‌شود).
فلوكستين‌ تاريخ‌ مصرف‌ گذشته‌ را دور از دسترس‌ كودكان‌ در توالت‌ دور بريزيد.
هنگام‌ مصرف‌ فلوكستين‌ نبايد
نوشابه‌ الكلي‌ يا داروهاي‌ آرامبخش‌ مصرف‌ كنيد.
دکتر پرویز مظاهری در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار داشت:‌ «افسردگی یکی از شایع ترین اختلالاتی است که جامعه بشری با آن دست به گریبان است و در کشور ما یکی از شایع ترین اختلالات روانپزشکی است که برای درمان افسردگی، ما هم از روش‌های دارودرمانی و هم از روش های روان درمانی برای بیمار استفاده می‌کنیم و در رابطه با داروهای ضد افسردگی باید خاطرنشان کنم که مصرف این داروها بدون تجویز پزشک صحیح نیست و عوارضی را به دنبال خواهد داشت.»

این روانپزشک ادامه داد:«برخی افراد از روی علائم مشابهی که با دیگر افراد افسرده دارند خودسرانه به مصرف داروهای آنها می‌پردازند در صورتی که نمی‌دانند دوز داروها برای هر فردی متفاوت است و روانپزشکان برخی داروهای کمکی دیگری را هم در کنار داروهای ضد افسردگی برای بیماران تجویز می‌کنند.»

دبیر انجمن روانپزشکان تصریح کرد:« یک روانپزشک با در نظر گرفتن جمیع علائم بیمار به تجویز دارو برای وی اقدام می‌کند و تنها اتکا به دارودرمانی ندارد بلکه استفاده از روش‌های روان درمانی، شناخت درمانی و خانواده درمانی در کنار روش دارودرمانی صورت می گیرد و این کار پروسه درمان بیمار را کوتاه می کند.»

وی افزود:« افرادی هستند که به دلیل بیخوابی اقدام به مصرف داروهای خواب آور می‌کنند در صورتی که نمی‌دانند که مشکل افسردگی دارند و با درمان افسردگی بهبود می‌یابند.»

دکتر مظاهری در رابطه با مصرف داروی فلوکستین به عنوان یک داروی نشاط آور گفت:‌« متاسفانه این باور غلط در میان مردم رواج پیدا کرده که داروی فلوکستین یک داروی نشاط آور است و متاسفانه ما بیمارانی را داشتیم که به خاطر مصرف خودسرانه داروهای ضد افسردگی مراجعه کرده و از عادت کردن به این داروها شکایت می کنند و عنوان می کنند که اگر این داروها را مصرف نکنیم خوابمان نمی‌برد در صورتی که همان طور که در کتاب‌ها هم نوشته شده می‌دانیم که اگر افسردگی به روش درستی درمان شود ظرف 6ماه تا یک سال فرد افسرده بهبود یافته و درمان می شود.»

وی خاطر نشان کرد:«بیشتر مردم، خصوصا خانم‌ها این تصور غلط را دارند که داروی فلوکستین موجب لاغری می‌شود در صورتی که باید بدانند که فلوکستین اصلا داروی ضد چاقی نیست و فقط جزء آن دسته از داروهای ضد افسردگی است که موجب چاقی فرد نمی شود و اصولا کسی که افسرده نیست نباید داروی ضد افسردگی مصرف کند.»
سلامت نیوز

دکتر پرویز مظاهری در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار داشت:‌ «افسردگی یکی از شایع ترین اختلالاتی است که جامعه بشری با آن دست به گریبان است و در کشور ما یکی از شایع ترین اختلالات روانپزشکی است که برای درمان افسردگی، ما هم از روش‌های دارودرمانی و هم از روش های روان درمانی برای بیمار استفاده می‌کنیم و در رابطه با داروهای ضد افسردگی باید خاطرنشان کنم که مصرف این داروها بدون تجویز پزشک صحیح نیست و عوارضی را به دنبال خواهد داشت.»

این روانپزشک ادامه داد:«برخی افراد از روی علائم مشابهی که با دیگر افراد افسرده دارند خودسرانه به مصرف داروهای آنها می‌پردازند در صورتی که نمی‌دانند دوز داروها برای هر فردی متفاوت است و روانپزشکان برخی داروهای کمکی دیگری را هم در کنار داروهای ضد افسردگی برای بیماران تجویز می‌کنند.»

دبیر انجمن روانپزشکان تصریح کرد:« یک روانپزشک با در نظر گرفتن جمیع علائم بیمار به تجویز دارو برای وی اقدام می‌کند و تنها اتکا به دارودرمانی ندارد بلکه استفاده از روش‌های روان درمانی، شناخت درمانی و خانواده درمانی در کنار روش دارودرمانی صورت می گیرد و این کار پروسه درمان بیمار را کوتاه می کند.»

وی افزود:« افرادی هستند که به دلیل بیخوابی اقدام به مصرف داروهای خواب آور می‌کنند در صورتی که نمی‌دانند که مشکل افسردگی دارند و با درمان افسردگی بهبود می‌یابند.»

دکتر مظاهری در رابطه با مصرف داروی فلوکستین به عنوان یک داروی نشاط آور گفت:‌« متاسفانه این باور غلط در میان مردم رواج پیدا کرده که داروی فلوکستین یک داروی نشاط آور است و متاسفانه ما بیمارانی را داشتیم که به خاطر مصرف خودسرانه داروهای ضد افسردگی مراجعه کرده و از عادت کردن به این داروها شکایت می کنند و عنوان می کنند که اگر این داروها را مصرف نکنیم خوابمان نمی‌برد در صورتی که همان طور که در کتاب‌ها هم نوشته شده می‌دانیم که اگر افسردگی به روش درستی درمان شود ظرف 6ماه تا یک سال فرد افسرده بهبود یافته و درمان می شود.»

وی خاطر نشان کرد:«بیشتر مردم، خصوصا خانم‌ها این تصور غلط را دارند که داروی فلوکستین موجب لاغری می‌شود در صورتی که باید بدانند که فلوکستین اصلا داروی ضد چاقی نیست و فقط جزء آن دسته از داروهای ضد افسردگی است که موجب چاقی فرد نمی شود و اصولا کسی که افسرده نیست نباید داروی ضد افسردگی مصرف کند.»

منبع : آکا ایران – rastineh – iranhealers

فلوکستین – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/فلوکستین
Translate this page

فلوکستین (Fluoxetine) یک داروی ضد افسردگی از گروه مهارکننده‌های بازجذب سروتونین است که استفاده از آن برای درمان افسردگی، اختلال وسواسی اجباری، اختلال هراس …

فلوکستین چه کاربردی دارد و عوارض جانبی آن چیست؟ – راستینه – سایت …

فلوکستین (Fluoxetine) دارویی ضدافسردگی (Anti-depressant) از خانواده ی داروهای مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) می باشد. فلوکستین در سال ۱۹۷۴ …

هنگام‌ مصرف‌ فلوكستين‌ توصيه‌ مي‌شود – =www.IranHealers.com:: www …

فلوكستين‌ يك‌ داروي‌ ضدافسردگي‌ است‌. اين‌ دارو براي‌ تسكين‌ علايم‌ افسردگي‌ و اختلالات‌ وسواسي‌ تجويز مي‌شود. فلوكستين‌ يك‌ داروي‌ مهاركننده‌ بازجذب‌ سروتونين‌ است‌.

فلوکستین داروی ضد چاقی و نشاط آور نیست – آکا

فلوکستین,فلوکستین ۲۰,فلوکستین 20 عوارض,فلوکستین 20,فلوکستین و لاغری,فلوکستین 20 چیست؟,فلوکستین عوارض,فلوکستین چیست,فلوکستین 20 …

فلوكستين بخورم، خودكشي مي‌كنم؟ – برترین ها

Jun 10, 2015 – به علاوه قطع ناگهاني و خودسرانه فلوكستين نيز به هيچ وجه مورد قبول نيست. در حقيقت قطع خودسرانه دارو همان‌قدر مي‌تواند عوارض داشته باشد كه مصرف …

کامل ترین مرجع در مورد قرص فلوکستین 10 و 20 و عوارض و فواید و نحوه …

Oct 26, 2016 – فلوکستین,فلوکستین 20,فلوکستین خارجی,فلوکستین و لاغری,فلوکستین ریزش مو,فلوکستین و زود انزالی,فلوکستین را کی بخوریم …

نجات با فلوکستین! – فرارو

Aug 9, 2015 – اما چرا باید حال خوب ما این‌روزها به “فلوکستین” وابسته باشد؟ آیا ما همه افسرده‌ایم؟ یا راه خوب‌بودن را بلد نیستیم؟ هیچ‌کدام از ما که فلوکستین را درمانی …

Lahzehnama.ir | تسکین افسردگی با فلوکستین ! – لحظه نما

فلوکستین یا پروزاک داروی ضد افسردگی مهار کننده باز جذب سرتونین ( SSRI ) است. سروتونین ماده ای در بدن است که کاهش آن سبب عدم تعادل روانی ، علائم افسردگی …

آنچه باید در مورد داروی «فلوکستین» بدانید – دارو – سلامت نیوز

Feb 10, 2010 – فلوکستین یک داروی ضد افسردگی است .در حالت های افسردگی، اضطراب، ترس و .. که تعادل مواد شیمیایی مغز به هم می خورد این دارو به طور موثری می …

همه آنچه که باید در مورد فلوکستین (پروزاک) بدانید – سایت فوق تخصصی …

Dec 19, 2013 – داروی پروزاک ® ( کپسول فلوکستین) از دسته داروهای ضد افسردگی و مهار کننده بازجذب انتخابی سروتونین است.(سروتونین یک ماده طبیعی در مغز …

آنچه باید در مورد داروی «فلوکستین» بدانید – مجله پزشکی دکتر سلام

Apr 25, 2012 – فلوکستین یک داروی ضد افسردگی است .در حالت های افسردگی، اضطراب، ترس و .. که تعادل مواد شیمیایی مغز به هم می خورد این دارو به طور موثری می …

آیا فلوکستین تنها یک داروی ضدافسردگی است؟

از جمله داروهای ضد افسردگی که مصرف آن در موارد متعدد افزایش یافته است ،داروی فلوکستین است،که متاسفانه این روز.

فلوکستین (نحوه مصرف،خطرات و عوارض،فواید) – پارسیان لب

فلوکستین و لاغری,نحوه مصرف فلوکستین,فلوکستین و زود انزالی,فلوکستین 20 میلی گرم,فلوکستین خارجی,عوارض دراز مدت,مصرف فلوکستین در شب,تداخل …

عوارض فلوکسیتین(Fluoxetine فلوکستین)چیست؟ | مجله زندگی سالم

Aug 2, 2016 – عوارض فلوکسیتین(Fluoxetine فلوکستین) چیست؟ همه چیز درباره داروی فلوکستین /تداخل دارویی فلوکستین فلوکسیتین اثرات مخرب زیادی روی …

Fluoxetine اطلاعات دارویی |فلوکستین|فلوگزتین هیدروکلراید … – دارویاب

نام علمی دارو (ژنریک):, Fluoxetineفلوكستين براي درمان افسردگي Bulimia nervosa و اختلالات obsessive – compulsive … کپسول فلوکستین-اکسیر 20 میلی گرم.

فلوکستین Fluoxetine | دانشنامه پزشکی

Dec 22, 2013 – فلوکستین (fluoxetine) با نام تجاری پروزاک (Prozac) یک مهار کننده بازجذب سروتونین (SSRI) داروی ضد افسردگی است٬ که در درمان اختلالات ذهنی و …

لیست تمامی عوارض فلوکستین | اسپادان سلامت

Aug 17, 2013 – در اینجا عوارض فلوکستین را به عوارض خیلی رایج ، رایج ، غیر رایج ، نادر و خیلی نادر تقسیم بندی کرده ایم.

تجمیل الانف فی ایران

Copyright Amazing.iR© 2015 - Allrights Reserved.

برای ورود به کانال تلگرام کلیک کنید